Главная Лента Новостей Контакты Реклама Телефонный справочник Транспорт в Черкассах Такси в Черкассах Интернет провайдеры Развлечения в Черкассах

За якими принципами працює відбір у системі Прозорро

17 ноября 2021 г.   11:09

previewСистема Прозорро була розроблена та впроваджена для проведення державних закупівель. Вони здійснюються підприємствами, які мають фінансування з державного бюджету чи муніципалітету. Щоб скористатися послугами системи, потрібно пройти реєстрацію на ліцензованому майданчику Української Універсальної Біржі tender.uub.com.ua.

Як працює система Прозорро

Авторизовані замовники складають заявки на сайті. При цьому обов’язково потрібно вказати, яку специфіку повинен мати товар або послуга, і в якому обсязі вона може знадобитися. Всі ці дії потрібні для того, щоб постачальник розумів суть замовлення та зміг розрахувати свої сили.

У наступні три дні замовник відповідає на запитання постачальників. Вони необхідні для уточнення інформації та отримання більш розгорнутих даних. За підсумками отриманої інформації постачальники роблять вибір, відгукуватися на пропозицію чи ні.

У разі позитивної відповіді вони надсилають свою заявку і через ще три дні розпочинаються торги. У цей час постачальник може знизити вартість зазначеного відсотка для кроку. На торг відведено обмежений період.

Тільки після завершення торгів інформація про учасників стає доступною. І система видає переможця. Замовник може уточнити інформацію та перевірити якість товарів. Якщо його все влаштовує, він відправляє договір постачальнику і після підписання тендер завершується.

Ключовим моментом є наявність обов’язкового доступу до Інтернету на час торгів. Це необхідно для того, щоб постачальник мав постійну можливість регулювання цінової політики. Також він зможе завжди отримувати повідомлення про наявність нових замовлень та торгів.

За якими критеріями проводиться відбір

Постачальник може стати переможцем лише за дотримання низки умов. Сам процес торгів нагадує звичайний аукціон, різниця у тому, що у першому випадку ціна підвищується. У тендері постачальник, навпаки, її знижує. Цей варіант має визначення редукцій.

Щоб постачальник виграв тендер, він повинен поєднувати такі показники:

  • ціна на товар та послуги має бути найменшою на відміну від усіх запропонованих у тендері;
  • сировина, товар чи послуга повинна повністю відповідати вимогам замовника, в іншому випадку він не укладе угоду;
  • додатково враховуються терміни постачання.

Система Прозорро сама обирає переможця з урахуванням зазначених цін. Ані держава, ані сам замовник не можуть впливати на рішення. Вибір може відбуватися лише за умови, що всі позиції будуть враховані. Подібні дії були започатковані за допомогою антикорупційної комісії. Система прозоро виключає процеси отримання хабара чи інших відрахувань, які можуть просувати одну компанію і знижувати в іншу.

Замовник може відмовити у підписанні договору, якщо кваліфікаційні умови не відповідають вимогам. Також це може статися за невідповідності документації та інших видів сертифікатів. Подібні дії відбуваються рідко, оскільки в більшості випадків у заявці беруть участь лише відповідальні постачальники.


Загрузка...