Главная Лента Новостей Контакты Реклама Телефонный справочник Транспорт в Черкассах Такси в Черкассах Интернет провайдеры Развлечения в Черкассах

Що потрібно знати про банкрутство фізичних осіб

22 марта 2020 г.   07:52

220

bankrut

Якщо раніше банкрутом можна було визнати тільки юридичну особу або ФОП (фізична особа підприємець), то тепер кожен громадянин, у разі необхідності, може набути статусу банкрута. Це необхідно буде зробити в судовому порядку, і банкруту необхідно готуватися до таких можливих варіантів виходу з проблемних боргових зобов’язань.

Що можна зробити фізичній особі, при банкрутстві

1. Реструктуризація боргу. Вона має несе в собі зміну первинних умов договору кредитування. При цьому, боржник продовжує платити невеликими розмірами платежів всі кредити, які є у нього на даний момент. Таким способом банк намагається захистити себе від ризику повної відмови клієнта від повернення позикових коштів. Також реструктуризація вигідна і позичальникові. Його фінансове становище поліпшується, він виконує не всі умови договору (хоча регулярні платежі він все одно вносить), а також не нараховується штраф за прострочення виконання зобов’язань. Кредиторам же варто враховувати, що вони можуть пред’явити вимоги до позичальника протягом 60 днів після занесення даних про банкрутство до відповідного реєстру.

2. Мирова угода. Сторони, а саме кредитор і позичальник, можуть укласти мирову угоду. Однак це потрібно зробити до оголошення позичальника банкрутом. В такому випадку позичальник повинен буде виплатити всю заборгованість в добровільному порядку. Якщо ж мирову угоду було укладено після визнання позичальника банкрутом, то воно не матиме юридичної сили.

20191103085514

3. Реалізація майна боржника. Цей спосіб необхідно застосовувати, якщо жоден з попередніх неможливий. Тоді майно боржника конфіскується, реалізується, і за рахунок виручених коштів погашається заборгованість. Реалізації підлягає більшість майна. До такого відноситься нерухомість, транспортні засоби, побутова техніка, предмети розкоші, а також може реалізовуватися професійна техніка, яку боржник використовував для підприємницької діяльності. Не підлягають конфіскації предмети, які забезпечують нормальну життєдіяльність боржника, єдине житло, домашні тварини, насіння для посадки, засоби для пересування, необхідні людям з обмеженими фізичними можливостями, а також призи та нагороди.

Найчастіше реалізація майна здійснюється на відкритих аукціонах за зниженою ціною. Головне, щоб вирученої суми вистачило для погашення заборгованості. Реалізація такого майна є досить тривалою процедурою, яка може затягнутися на кілька місяців. Значно затягує цей процес і оцінка майна, яку до речі, боржник або кредитор можуть оскаржити.

Джерело, кредитний портал КредитФАК — https://creditfaq.com.ua


Загрузка...